DOKUNMATİK MEDYA HAVUZU

Gösterimi yapılan bilgi pencerelerinin ziyaretçi tarafından ekranda istenen konuma sürüklenmesi, döndürülmesi ve büyütülmesine olanak tanır.

Girişi yapılan konu başlığına ait bilgi ve medyayı (metin, fotoğraf ve video) gruplanmış şekilde ve pencereler halinde ekranda göstermektedir. Bilgi pencereleri ekrana dokunulmadığı durumda rastgele farklı yönlere hareket etmektedir.

İNTERAKTİF PROJEKSİYON

Ziyaretçiler tarafından ekranda yer alan seçeneklere dokunulduğunda ilişkili olan medyanın görüntülenmesini sağlamaktadır.

3 boyutlu modellerin yüklenebilmesini ve dokunmatik ekrandan interaktif şekilde istenen eksende döndürülerek incelenebilmesini sağlamalıdır.

İNTERAKTİF TARİH SKALASI

İnteraktif tarih skalası, dokunmatik ekranın x koordinatlarındaki hareketine bağlı olarak duvarda yer alan info grafiklerin bulunduğu noktalara gelindiğinde ilişkili içeriğin ekran üzerinde gösterimini sağlamaktadır.

Bir veya birden çok başlık hakkında girişi yapılan yazılı ve görsel medyayı ziyaretçiye sunulabilmektedir.

Çoklu dokunma özelliğine uygun olarak geliştirilen yazılım ziyaretçinin dokunarak bilgi alabilmesini sağlamaktadır.

Girişi yapılan konu başlığına ait bilgi ve medyayı (metin, fotoğraf veya video) gruplanmış şekilde ve pencereler halinde ekranda göstermektedir.

TERS PROJEKSİYON SİSTEMİ

Bilgilendirme Gösterici Yazılımı metin, kayan yazı, rss, powerpoint, video, web içeriği, flash ve fotoğrafları istenilen zaman aralığından, liste halinde ve istenilen zaman akışına göre göstermektedir.

ÇARKIFELEK / DOĞRUSAL SES SİSTEMİ

Ziyaretçiler tarafından dijital çarkıfelek düzeneği çevrildiğinde durduğu seçeneği tespit edip durduğu seçeneğe bağlı görsel ve sesli dijital medyayı bilgilendirme ekranında (monitörün sağ tarafında) göstermektedir.

PROJEKSİYON ODASI

Projeksiyon odası, odada yer alan pencere siyah ipli sunblock stor perde ile karartma uygulaması yapılmaktadır.

Projede belirtilen alanda duvara montajı yapılacak projeksiyon cihazı, medya sunucu bilgisayar, projeksiyon perdesi ve yazılımdan oluşan bilgilendirme sistemidir.

OTOMASYON SİSTEMİ

Projede belirtilen alanda kurulacak olan yönetim bilgisayarı, ekran, switch, rackkabinet ve yazılımdan oluşan müze içerisinde yer alan bilgisayar tabanlı donanımların ve projeksiyon cihazlarının açılış kapanışlarının kontrol edilebildiği sistemi tanımlamaktadır.

Müze içerisinde yer alan bilgisayar tabanlı tüm sistemlerin ve projeksiyonların uzaktan, otomatik ve manuel olarak, açılış-kapanış ve durum kontrolünü gerçekleştirmektedir.

Cihazların toplu veya tekil olarak istenilen saatte açılması veya kapanması için çalışma saatlerinin belirlenmesine olanak tanır.